02 Sierpnia 2023

Warsztat na temat innowacji w ekologicznych uprawach ogrodniczych

Ekologiczne uprawy ogrodnicze zyskują na popularności, a rolnicy i ogrodnicy poszukują coraz bardziej zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tym tematem, Instytut Ogrodnictwa - Państwowy Instytut Badawczy
więcej
31 Lipca 2023

Zdrowe rośliny z paszportem

Zdrowe rośliny z paszportem
więcej
26 Lipca 2023

Innowacyjny biorobot usprawni wykrywanie GMO

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa jest jedyną instytucją w Polsce, która przeprowadza urzędową kontrolę materiału siewnego i upraw pod kątem występowania modyfikacji genetycznych (GMO).
więcej
26 Lipca 2023

Zgłoszenia do integrowanej produkcji roślin ozimych i wysiewanych na zbiór jesienny

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa zachęca producentów rolnych do prowadzenia produkcji rolnej w systemie integrowanej produkcji roślin (IP). Jednym z warunków uczestnictwa w tym systemie jest dokonanie zgłoszenia upraw ...
więcej
25 Lipca 2023

Wyniki badań biegłości potwierdzają kompetencje Centralnego Laboratorium GIORiN

Wyniki badań laboratoryjnych stanowią rzetelną i obiektywną podstawę urzędowych działań Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
więcej
24 Lipca 2023

Narada Kierownictwa PIORiN

W dniach 13 - 14 lipca 2023 r. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego odbyła się narada Kierownictwa Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa z Wojewódzkimi Inspektorami.
więcej
1    6  7  8  9  10  11  12  13  14    23