17 Sierpnia 2021

Winnice pod kontrolą

Zbliża się koniec lata, a co za tym idzie nadchodzi czas corocznie wykonywanych kontroli upraw winorośli, z których owoce są przeznaczone do wyrobu wina.
więcej
17 Sierpnia 2021

Sprowadzasz do Polski rośliny spoza Unii Europejskiej – poznaj zasady importu

Import spoza Unii Europejskiej roślin z nieznanych lub niepewnych źródeł, bez wymaganych dokumentów i kontroli może być przyczyną wprowadzania na terytorium Unii Europejskiej niewystępujących dotychczas w UE organizmów szkodliwych.
więcej
16 Lipca 2021

Nielegalne pestycydy o wartości niemal 80 milionów Euro zatrzymane w ramach Silver Axe VI

PIORiN, dostrzegając zagrożenia, jakie mogą powstać w wyniku zastosowania niedopuszczonych do obrotu środków ochrony roślin, już po raz piąty uczestniczył w koordynowanej przez EUROPOL międzynarodowej operacji Silver Axe VI
więcej
16 Lipca 2021

Uwaga, chemiczna desykacja upraw gryki i prosa jest niedopuszczalna!

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje, że aktualnie zarejestrowane, przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, środki ochrony roślin nie mogą być stosowane do desykacji upraw gryki i prosa.
więcej
09 Lipca 2021

Podsumowanie Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin

1 lipca 2021 roku zakończyły się przedłużone ze względu na pandemię obchody Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin 2020. Odbywały się pod wspólnym hasłem „Chroniąc rośliny, chronisz życie”.
więcej
08 Lipca 2021

Przyszłość nasiennictwa w UE - konsultacje publiczne

Dostosowania prawodawstwa UE w zakresie materiału przeznaczonego do reprodukcji roślin i leśnego materiału rozmnożeniowego
więcej
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    12