04 Lipca 2017

Gryka wróciła do rejestru odmian

Znowelizowana na początku br. ustawa o nasiennictwie umożliwiła rejestrację, wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu materiału siewnego odmian gatunków tradycyjnie uprawianych na terytorium Polski, nieobjętych przepisami Unii Europejskiej.
więcej
29 Czerwca 2017

Konferencja Międzynarodowego Związku Oceny Nasion - ISTA w Denver (USA)

W dniach 16-22 czerwca w Denver w USA odbyła się coroczna konferencja Międzynarodowego Związku Oceny Nasion – ISTA. W konferencji uczestniczyło ponad 260 przedstawicieli z 40 krajów.
więcej
27 Czerwca 2017

Zasady przemieszczania ziemniaków

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) przypomina o zasadach dotyczących przemieszczania bulw ziemniaka wyprodukowanych w Polsce i przeznaczonych do innych państw członkowskich Unii Europejskiej.
więcej
26 Czerwca 2017

Nowe regulacje EAUG

Wprowadzano od 1 lipca 2017 r. przez państwa zrzeszone w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAUG) nowe wymagania fitosanitarne w przypadku niektórych roślin.
więcej
24 Czerwca 2017

Inicjatywy międzynarodowe wsparcia ochrony roślin

Dzisiaj w Gdańsku zakończyło się 55. posiedzenie Grupy Roboczej ds. Regulacji Fitosanitarnych Europejsko-Śródziemnomorskiej Organizacji Ochrony Roślin (EPPO)
więcej
23 Czerwca 2017

Międzynarodowi eksperci w naszych portach morskich

W ramach 55. posiedzenia Grupy Roboczej EPPO, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa zaprezentowała uczestnikom warunki pracy inspektorów granicznych oraz przebieg realizowanej przez nich kontroli przesyłek towarów roślinnych.
więcej
  1  2  3  4  5  6  7  8  9