10 Lipca 2018

Rynek Kostaryki dla polskich jabłek już otwarty

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje, że została zakończona procedura analizy ryzyka o dopuszczenie eksportu polskich jabłek na rynek Kostaryki
więcej
03 Lipca 2018

W podróży z roślinami

Wakacje to czas wyjazdów za granicę. Każdy chce przywieźć ze sobą niezapomniane wspomnienia. Wiele osób decyduje się na zakup pamiątek, które mają przywodzić na myśl ten wakacyjny czas i którymi będzie można ozdobić dom lub pochwalić się przed znajomymi.
więcej
02 Lipca 2018

Ograniczenia w stosowaniu środków ochrony roślin zawierających chloropiryfos

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina, że w 2016 r.* zostały wprowadzone ograniczenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin zawierających w swoim składzie substancję czynną chloropiryfos.
więcej
29 Czerwca 2018

Informacja dla producentów i eksporterów jabłek do Chin

W związku z kolejnym sezonem produkcji jabłek przeznaczonych na eksport do Chińskiej Republiki Ludowej, Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje o aktualnych chińskich wymaganiach sanitarnych w zakresie pozostałości środków ochrony roślin
więcej
20 Czerwca 2018

III Dialog Chiny-EŚW dot. Współpracy w Dziedzinie Inspekcji i Kwarantanny

III Dialog Chiny-EŚW dot. Współpracy w Dziedzinie Inspekcji i Kwarantanny
więcej
11 Czerwca 2018

PIORiN z Policją ujawniają nielegalne środki ochrony roślin w woj. świętokrzyskim

Na początku czerwca br. Inspektorzy WIORiN w Kielcach wraz z funkcjonariuszami Policji z Buska-Zdroju przeprowadzili wspólną akcję, w wyniku której ujawnili w miejscowości Nowy Korczyn handel nielegalnymi środkami ochrony roślin.
więcej
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    10