21 Września 2023

Warsztaty ISTA w Bukareszcie

We wrześniu analitycy nasienni z różnych krajów uczestniczyli w warsztatach Międzynarodowego Związku Oceny Nasion (ISTA) w Bukareszcie. Spotkanie obejmowało ocenę zdolności kiełkowania nasion różnych gatunków roślin.
więcej
19 Września 2023

Wdzięczni Polskiej Wsi

Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi” zostało w tym roku zorganizowane 16 września w Miętnem koło Garwolina.
więcej
18 Września 2023

SZACOWANIE WYSOKOŚCI PLONU SADZENIAKÓW ZIEMNIAKA NA PLANTACJI NASIENNEJ

W Hodowli Roślin Kalinowa 12 września br. odbyły się warsztaty dotyczące szacowania wysokości plonów sadzeniaków ziemniaka. Omówione zostały dwie metody szacowania plonów: populacyjna i powierzchniowa ze wskazaniem zalet i wad obu metod.
więcej
15 Września 2023

Oferujesz środki ochrony roślin w Internecie? – Pamiętaj o swoich obowiązkach!

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina, że nieprzestrzeganie zasad oferowania do sprzedaży środków ochrony roślin w Internecie grozi odpowiedzialnością administracyjną ...
więcej
11 Września 2023

Audyt ekspertów z Wietnamu w celu umożliwienia eksportu z Polski owoców borówki wysokiej

W dniach 4-7 września br. miała miejsce wizyta robocza w Polsce przedstawicieli organizacji ochrony roślin Wietnamu - Plant Protection Department (PPD) na zaproszenie strony polskiej.
więcej
04 Września 2023

Dziękczynienie za plony

W pierwszy weekend września pod hasłem „Do Maryi Matki Kościoła” rolnicy zgromadzili się w podzięce za tegoroczne plony na Ogólnopolskich Dożynkach Jasnogórskich. Towarzyszyła im XXXII Krajowa Wystawa Rolnicza.
więcej
1    5  6  7  8  9  10  11  12  13    14