24 Listopada 2020

ZAKOŃCZENIE SEZONU W ULU PIORIN Drukuj

Przygotowanie pszczół do zimy do bardzo ważny okres w funkcjonowaniu pasieki. Od niego zależy w jakiej kondycji i w jakim zdrowiu pszczoły rozpoczną wiosenne obloty. Nasz inspekcyjny pszczelarz Mateusz Łuka jest świetnym fachowcem i dlatego jesteśmy spokojni, że Piorinki są dobrze przygotowane do zimowych chłodów a wiosną powitamy je i rozpoczniemy nowy sezon. Zapraszamy do przeczytania relacji z ula, którą przesłał do nas Pan Mateusz:

 

PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ZIMY!!

 

 

 

                                     

„Najtrudniejszy okres roku dla naszych podopiecznych czeka już u bram naszej pasieki. Najlepiej jak umiemy pomagamy im przygotować się na ten czas. Podaliśmy im syrop cukrowy z dużą ilością ziół, aby zrekompensować zabrany wcześniej miód. Założyliśmy też specjalne paski BIOWAR do walki z okrutnym pasożytem Varroa destructor, który dziesiątkuje pasieki.

                                       

Doglądamy naszych pszczółek jak „troskliwi rodzice‘’ czekając na wiosenny oblot wszystkich naszych rodzin, który upewni nas, że wszystko zrobiliśmy dobrze.

Trzymajcie kciuki  za te wspaniałe stworzenia!”

                                                                                     Mateusz Łuka

 

 

 

 

 

Jak widać Piorinki śpią już słodko, dobrze przygotowane do zimy a my czekamy na wiosnę. Już dziś zapraszamy na kolejne pasjonujące relacje. Jednocześnie dziękujemy naszemu inspekcyjnemu pszczelarzowi Mateuszowi Łuce za ciekawe i świetnie wykonane relacje i reportaże z pasieki, z których za każdym razem dowiadywaliśmy się czegoś nowego. Dziękujemy za humor i zaangażowanie, które sprawiły, że przygotowane materiały słuchane i czytane były z zainteresowaniem przez każdego odbiorcę. Oglądając je z zapartym tchem liczyliśmy ramki oraz szukaliśmy Królowej. Mogliśmy bezpiecznie zajrzeć do środka ula i osobiście przekonać się, że świat pszczół jest niezwykle ciekawy i pasjonujący.

DO ZOBACZENIA NA WIOSNĘ!!!

 

Autor tekstu: Mateusz Łuka, Paulina Migdalska-Kustosik

Autorzy filmu i zdjęć: Elżbieta i Mateusz Łuka

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie