03 Czerwca 2024

WIORiN W POZNANIU ORAZ REGIONALNE DYREKCJE LASÓW PAŃSTWOWYCH PODPISUJĄ LIST INTENCYJNY O WSPÓŁPRACY Drukuj

W dniu 27 czerwca 2024 r. w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym w Porażynie doszło do spotkania przedstawicieli dyrekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu (WIORiN w Poznaniu) wraz z zarządem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu (RDLP w Poznaniu) oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile (RDLP w Pile). W trakcie wydarzenia Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Adam Błochowiak wraz z Zastępcami Dyrektorów Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych – Panem Tomaszem Kwiecińskim reprezentującym RDLP w Poznaniu oraz Panem Jackiem Zwierzyńskim reprezentującym RDLP w Pile, podpisali Listy intencyjne o wzajemnej współpracy pomiędzy kierowanymi przez siebie jednostkami. Nowy etap współpracy obejmie obszary nadzoru nad bezpieczeństwem fitosanitarnym lasów w tym wykorzystanie do tego celu bezzałogowych statków powietrznych (dronów), organizacji wspólnych szkoleń dla pracowników poszczególnych jednostek, a także organizacji prospołecznych kampanii edukacyjno-informacyjnych.

Okazją do spotkania było wspólne szkolenie symulacyjne dotyczące wdrożenia tzw. Planów awaryjnych, w przypadku wystąpienia kwarantannowych agrofagów priorytetowych na obszarze Wielkopolski. W szkoleniu brali udział pracownicy WIORiN w Poznaniu, Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie (GIORiN), Centralnego Laboratorium GIORiN w Toruniu, RDLP w Poznaniu, Zespołu Ochrony Lasów w Łopuchówku (ZOL) oraz Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu (IOR-PIB w Poznaniu). Było to drugie z cyklu zaplanowanych szkoleń w tym zakresie. Pierwsze odbyło się w dniach 20-21 czerwca br. w Centrum Promocji Lasów Państwowych w Goraju, w którym uczestniczyli przedstawiciele RDLP w Pile oraz ZOL w Szczecinku.

 

Autor tekstu: Radosław Grychowski

Autor zdjęć: Radosław Grychowski, RDLP w Pile

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r. poz.2509). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkpopolskie


lista aktualności