01 Marca 2024

WIELKOPOLSKIE FORUM ROLNICZE W POWIECIE TURECKIM Drukuj

29.02.2024 r. w auli Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich w powiecie tureckim odbyło się 22 spotkanie z cyklu Wielkopolskie Fora Rolnicze zorganizowane pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Czesława Siekierskiego, Wojewody Wielkopolskiej – Agaty Sobczyk, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.
Udział w wydarzeniu wzięli przede wszystkim protestujący rolnicy z powiatu tureckiego, były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i zarazem Poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, senator Leszek Galemba oraz przedstawiciele instytucji działających na rzecz rolnictwa KRUS, ARiMR, Wód Polskich, WODR, Izby Rolniczej, Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej oraz Banku Spółdzielczego i BNP Paribas.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu Oddział w Turku reprezentowany był przez panią kierownik Andżelikę Nawrocką oraz inspektorów Dominikę Zbierską i Dariusza Bińczyka, którzy przygotowali i obsługiwali stoisko informacyjno-edukacyjne.

Pod wejściem do auli rolnicy ustawili ciągniki oraz przyczepę z obornikiem. Na salę wniesiono jajka, które miały budzić postrach. Spotkanie nie przebiegło według założonego programu, ponieważ rolnicy przejęli głos i prowadzili debatę z obecnymi na sali. Swoje pytania i postulaty kierowali w głównej mierze do Posła Ryszarda Bartosika, ale również do senatora Leszka Galemby i przedstawicieli ARiMR oraz Inspektoratu Weterynarii. W dyskusji poruszali temat importu produktów rolniczych z Ukrainy oraz aktualnej sytuacji w rolnictwie.

W spotkaniu uczestniczyło 160 osób.

 

Autorzy tekstu i zdjęć: Dominika Zbierska, Andżelika Nawrocka, Dariusz Bińczyk

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie

 


lista aktualności