06 Marca 2024

WIELKOPOLSKIE FORUM ROLNICZE POWIATÓW MIĘDZYCHODZKIEGO I SZAMOTULSKIEGO Drukuj

1 marca 2024 r. w Chrzypsku Wielkim odbyło się przedostatnie spotkanie z cyklu „Wielkopolskie Forum Rolnicze” zorganizowane pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego, Wojewody Wielkopolskiej Agaty Sobczyk oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Przewodniczący Rady Powiatowych Izb Rolniczych Międzychodu i Szamotuł - Mariusz Klemt i Paweł Zagórski przywitali przybyłych rolników oraz zaproszonych gości, a wśród nich Wicewojewodę Wielkopolskiego Jarosława Maciejewskiego, Posła na Sejm RP Jakuba Rutnickiego, przedstawicieli samorządów oraz instytucji związanych z rolnictwem

Podczas spotkania zostały poruszone m. in. kwestie dopłat bezpośrednich w 2024 roku, zmiany w ekoschematach, problematyka chorób zakaźnych i bioasekuracji w gospodarstwach rolnych oraz omówienie bieżących spraw, dotyczących funkcjonowania rolnictwa.

Po zakończeniu wystąpień prelegentów był też czas poświęcony na dyskusję, która w dużej mierze dotyczyła trudnej sytuacji w obszarze rolnictwa i trwających protestów.

W trakcie spotkania zorganizowane zostało stoisko informacyjno- edukacyjne WIORIN w Poznaniu, które obsługiwali pracownicy z Oddziałów w Międzychodzie i w Szamotułach. Uczestnicy spotkania poruszali zagadnienia dotyczące m in. prawidłowego stosowania środków ochrony roślin oraz obowiązku wpisu do urzędowego rejestru podmiotów profesjonalnych. W spotkaniu wzięło udział 130 osób.

 

Autorzy tekstu i zdjęć: Adam Krzyżański, Barbara Synoradzka, Magdalena Małecka

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie


lista aktualności