04 Czerwca 2024

WARSZTATY DLA DZIECI W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZDROWIA ROŚLIN W MIĘDZYCHODZIE Drukuj

Inspektorzy WIORiN w Poznaniu Oddział w Międzychodzie świętowali w dniu 24 maja br. Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin oraz Światowy Dzień Pszczół razem z dziećmi z klas I-III Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łowyniu.

Na spotkaniu dzieciom zostały przedstawione zadania realizowane przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin, pokazano niezbędne rzeczy, które inspektor zabiera w teren oraz pokrótce omówiono dlaczego tak bardzo ważne jest to aby rośliny były zdrowe. Przy okazji dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami i zadawały dużo pytań związanych z omawianymi tematami.

Po ciekawej pogadance dzieci wzięły udział w warsztatach, na których pokazano nasiona roślin warzywnych i rolniczych oraz pokazano jak rośliny te wyglądają po wyrośnięciu. Przy okazji dzieci miały możliwość zobaczenia przykładowych objawów agrofagów na roślinach oraz najczęściej spotykanych chwastów, które w większości są roślinami miododajnymi i są bardzo ważne dla pszczół. Dzieci z wielkim zaangażowaniem odgadywały przygotowane specjalnie dla nich zagadki, kolorowały kolorowanki oraz z zaciekawieniem wysłuchały bajki o roślinnej wróżce Fitonii.

Po zakończeniu warsztatów wspólnie z dyrekcją szkoły i wychowawcami klas wysiano łąkę kwietną roślin miododajnych. Przy okazji opowiedziano o bardzo ważnej roli owadów pożytecznych. W ramach podsumowania wręczono „Przykazania dla Malucha”, które opisują w jak bardzo prosty sposób zarówno dzieci jak i dorośli mogą dbać o zdrowie roślin.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, a w nagrodę otrzymały drobne upominki.

 

Autorzy tekstu i zdjęć: Barbara Synoradzka, Magdalena Małecka

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r. poz.2509). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkpopolskie


lista aktualności