22 Maja 2024

ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ Z PIORINKAMI Drukuj

Z okazji Światowego Dnia Pszczół zorganizowanych zostało wiele spotkań w ramach kampanii informacyjnej dotyczącej znaczenia pszczół w przyrodzie. W tym roku, również pracownicy Oddziału w Wolsztynie postanowili wziąć udział w takiej aktywności.

W dniu 20 maja pracownicy wolsztyńskiego oddziału WIORiN w Poznaniu wraz z inspekcyjnymi PIORINKAMI i ich opiekunem panem Mateuszem odwiedzili Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Belęcinie. Nasze pszczółki pięknie prezentowały się w ulu pokazowym, wzbudzając zainteresowanie dzieci. Pszczelarz opowiadał o tym, jak pracują pszczółki i jakie produkty otrzymujemy z ich pracy. Dzieci spróbowały plaster miodu, który bardzo im smakował. Najmłodsi dowiedzieli się również o pracy inspektorów PIORiN oraz o działaniach jakie podejmuje Inspekcja w kierunku ochrony pszczół. W  trakcie spotkania dzieciom podpowiedziano, że same również mogą zadbać o te małe pożyteczne owady np. zapraszając je do swoich kolorowych, kwitnących ogrodów. W ramach kampanii informacyjnej dzieci otrzymały nasiona roślin miododajnych w celu założenia łąki kwietnej w przydomowej przestrzeni. Pszczelarz poprosił żeby wśród kwitnących kwiatów dzieci ustawiły poidełka z wodą dla pszczółek.

Zainteresowanie obecnością inspekcyjnych PIORINEK było tak duże, że uczniowie ze starszych klas również postanowili założyć łąki kwietne, dlatego też otrzymali nasiona roślin miododajnych.

 

Autor tekstu: Chyżewska Katarzyna, Elżbieta Łuka, Oliwia Kryza, Kamila Kubicka.

Autor zdjęć: Elżbieta Łuka

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie 


lista aktualności