04 Czerwca 2024

SPOTKANIE Z UCZNIAMI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII KILAR W KLESZCZYNIE Drukuj

W dniu 27 maja 2024 r. Izabela Jeske - starszy inspektor w Złotowskim Oddziale WIORiN w Poznaniu - wzięła udział w spotkaniu z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kilar w Kleszczynie w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Lekcja dedykowana była uczniom klas VII i VIII, które w najbliższym czasie staną przed koniecznością wyboru dalszej drogi edukacji i ukierunkowanie zawodowe.

W ramach spotkania Pani inspektor zapoznała uczniów zadaniami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu, specyfiką pracy na poszczególnych stanowiskach i odpowiedzialnością związaną z wykonywanymi zadaniami. Podczas prezentacji multimedialnej przybliżyła strukturę oraz zadania PIORiN. Fotorelacja z pracy inspektorów w terenie bardzo zainteresowała młodzież. Duże zainteresowanie wzbudziło innowacyjne wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych podczas przeprowadzanych kontroli.

Na zakończenie spotkania przyszli absolwenci otrzymali pamiątkowe upominki z logo WIORiN w Poznaniu: długopisy, ołówki, saszetki nasion roślin miododajnych ze specjalną pszczelą zakładką do książek oraz broszury informacyjne. Uczniowie zapewniali, że nasiona zostaną wykorzystane w przydomowych ogródkach. Dzięki takim bezpośrednim kontaktom z uczniami możliwe jest zapoznanie ich z funkcjonowaniem naszej Instytucji. Z pewnością utkwi im to w pamięci i będą doskonale wiedzieć kto zajmuje się „ochroną roślin” w naszym kraju.

Mamy głęboką nadzieję, że takie spotkanie zachęci młodych odbiorców do podjęcia dalszej edukacji w kierunku ochrony roślin a w przyszłości będą chcieli podjąć pracę w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.       

 

Autor tekstu i zdjęć: Izabela Jeske

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie


lista aktualności