13 Kwietnia 2024

#SADZIMY JUŻ PO RAZ 6 - WIORiN W POZNANIU PRZYŁĄCZYŁ SIĘ DO AKCJI Drukuj

12 kwietnia w całej Polsce, już po raz 6, odbyła się organizowana przez Lasy Państwowe akcja #SadziMY. W ramach akcji we wszystkich nadleśnictwach rozdawane były sadzonki drzew do samodzielnego zasadzenia. W tym roku było to aż 1 000 000 sadzonek. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu swoje stoisko zorganizowała pod Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu a w tym roku do akcji włączył się także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu dostarczając nasiona roślin miododajnych, które za udział i prawidłową odpowiedź w konkursie wiedzy przyrodniczej, mógł otrzymać każdy zainteresowany i chętny do pomocy pszczołom. Tym samym WIORiN w Poznaniu wraz z RDLOP w Poznaniu rozpoczął obchody Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin oraz Światowego Dnia Pszczół, których finał odbędzie się tradycyjnie 20 maja na Dworcu Głównym w Poznaniu, gdzie saszetki z pszczelim pożytkiem rozdawane będą pasażerom Kolei Wielkopolskich.

Już od początku działania czyli od godziny 9.00 stoisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu ze wsparciem WIORiN w Poznaniu cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Poznania. Każdy chętnie brał udział  w konkursie i po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymywał pszczeli prezent oraz fachowe wskazówki od przedstawicieli WIORiN w Poznaniu jak posiać swoją łąkę kwietną aby zapewnić pożytek zapylaczom.

Akcję SadziMY wsparła także Wojewoda Wielkopolska Agata Sobczyk, która po konferencji prasowej przeprowadzonej w towarzystwie Zastępcy Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu Tomasza Kwiecińskiego oraz Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa Radosława Grychowskiego osobiście odwiedziła stoisko i wybrała swoją sadzonkę. Następnie wzięła udział w konkursie wiedzy przyrodniczej i prawidłowo odpowiedziała na wylosowane pytanie – w związku z czym wraz z gratulacjami, otrzymała saszetkę roślin miododajnych. Przy tej okazji Zastępca Wojewódzkiego Inspektora Radosław Grychowski opowiedział o corocznych uroczystościach w ramach Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin i Światowego Dnia Pszczół w WIORiN w Poznaniu zapraszając do osobistego wzięcia udziału obchodach.

 

Autor tekstu i zdjęć: Paulina Migdalska-Kustosik

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prywatnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz.2509). WIORIN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkpopolskie


lista aktualności