09 Kwietnia 2024

PRACOWNICY WIORIN W POZNANIU PODNOSZĄ SWOJE KWALIFIKACJE Drukuj

W dniach 3 i 4 kwietnia 2024 r. odbyły się szkolenia dla inspektorów WIORIN w Poznaniu zorganizowane, przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu. Założeniem szkolenia, było poszerzenie wiedzy inspektorów na temat obowiązujących aktów prawnych oraz praktycznych aspektów przeprowadzania kontroli nawozów, środków wspomagających uprawę roślin, NAWOZÓW WE, produktów nawozowych UE a także produktów pofermentacyjnych. W szkoleniu brało udział 30 oddziałów, co wiązało się z bardzo liczną grupą osób. W związku z tym, szkolenie to zostało podzielone na dwa dni. Zarówno w pierwszym, jak i drugim dniu przybyłych powitał Zastępca Wojewódzkiego Inspektora Radosław Grychowski, zwracając szczególną uwagę na to jak ważne, jest rzetelne prowadzanie kontroli w tym zakresie.

Szkolenie składało się z kilku części, pierwszą poprowadziła Kierownik Działu Ochrony Roślin i Nawozów – Katarzyna Florczyk, która poruszyła tematy skupiające się na informacjach ogólnych związanych z przeprowadzaniem kontroli. Zwracając uwagę na cel i rodzaje kontroli, postępowanie kontrolne oraz dokumentowanie czynności kontrolnych. Natomiast pozostałe części poprowadzone zostały, przez Specjalistę – Zuzannę Osorio, odnosiły się do prawnych aspektów kontroli, a także próbobrania oraz nadzoru nad wprowadzaniem produktów pofermentacyjnych do obrotu. Omówione zagadnienia pozwolą inspektorom na sprawniejsze prowadzenie kontroli.

 

Autor tekstu: Daria Tomaszewska

Autor zdjęć: Paulina Migdalska-Kustosik 

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prywatnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz.2509). WIORIN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkpopolskie


lista aktualności