04 Czerwca 2024

POSIEDZENIE RADY POWIATOWEJ WIR W SZAMOTUŁACH Drukuj

23 maja 2024 roku w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Szamotułach odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej WIR w Szamotułach, na którym poruszano bieżąca sytuację rolników w powiecie szamotulskim. W spotkaniu tym uczestniczyli Starosta Szamotulski - Beata Hanyżak, burmistrzowie, wójtowie, bądź osoby ich zastępujące, z miast i gmin powiatu szamotulskiego, nadleśniczy z Nadleśnictwa Pniewy - Kwiryn Naparty, kierownicy instytucji działających na rzecz rolnictwa powiatu szamotulskiego, w tym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu Oddział w Szamotułach - Kierownik Małgorzata Kasprowicz.

Podczas prelekcji Pani Kierownik reprezentująca Szamotulski Oddział Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu przedstawiła informacje dotyczące realizacji zadań ustawowych w 2024 roku na terenie powiatu szamotulskiego w zakresie zdrowia roślin, prawidłowego wprowadzania do obrotu nawozów i środków ochrony roślin z podkreśleniem bezpiecznego ich stosowania. Przekazała również informacje w zakresie prowadzenia nadzoru nad wytwarzaniem i obrotem materiałem siewnym.

Pani Kierownik odniosła się również do wzbudzającego wiele emocji tematu materiału siewnego pochodzącego z Ukrainy. Poinformowała, że materiał siewny kukurydzy zaopatrzony w etykiety OECD a wyprodukowany na terenie Ukrainy zgodnie z prawem jest równoważny z materiałem siewnym wyprodukowanym na terenie Unii, ponieważ inspekcje polowe przeprowadzane są z zachowaniem tych samych wymagań, które obowiązują na terenie całej UE.

 

Autor tekstu: Weronika Borowiak, Małgorzata Kasprowicz

Autor zdjęć: Barbara Idczak

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie

 


lista aktualności