03 Lipca 2020

MIĘDZYNARODOWY ROK ZDROWIA ROŚLIN W MUZEUM ROLNICTWA W SZRENIAWIE Drukuj

W ramach obchodów trwającego obecnie Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin w Poznaniu stworzyli tablicę edukacyjną skierowaną przede wszystkim do młodych odbiorców. Tablica ta skonstruowana została w formie obrazkowej tak, by w prosty i najbardziej przystępny sposób  informować najmłodszych, że rośliny - tak jak ludzie, także chorują, a choroby czy szkodniki mogą przenosić się z rośliny na roślinę, co w konsekwencji powoduje chorobę całej uprawy. Motywem przewodnim tablicy jest informacja, że zdrowe rośliny to zdrowa żywność, a zdrowe pożywienie to zdrowi ludzie, zatem wszystkim nam powinno zależeć na tym, aby chronić rośliny. Hasłem przewodnim Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin jest hasło: CHRONIĄC ROŚLINY, CHRONISZ ŻYCIE. Na naszej tablicy informujemy też o działaniach podejmowanych przez inspektorów PIORiN w celu wykrycia groźnych chorób i szkodników oraz dbania, aby nie rozprzestrzeniły się one na inne rośliny.

            Tablice ustawione są na terenach wystawowych Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie tak, aby wszyscy zwiedzający mieli możliwość przystanąć, obejrzeć i przeczytać informacje na nich zawarte.

            W kolejnych miesiącach na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie planowane jest zorganizowanie konkursu plenerowego pod hasłem: Zdrowie roślin w Twoich rękach!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!

 

 

Autor tekstu i zdjęć: dr inż. Paulina Migdalska-Kustosik

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie