19 Czerwca 2024

MARSZEWSKIE DNI POLA 2024 Drukuj

W niedzielę 16 czerwca 2024 r. w Marszewie w powiecie pleszewskim odbyły się XXVIII „Marszewskie Dni Pola”. Tegoroczna  impreza zorganizowana przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu odbywała się pod hasłem „Marszewskie Dni Pola łącznikiem tradycji z nowoczesnością” .

Na poletkach demonstracyjnych prezentowana była bogata kolekcja 81 odmian roślin uprawnych: jęczmienia, żyta, pszenicy, pszenżyta, owsa, kukurydzy, łubinu wąskolistnego oraz mieszanek poplonowych. Dla zainteresowanych przygotowano prelekcję na temat „Wykorzystywanie mikroorganizmów w podnoszeniu żyzności gleby” oraz „Technologie uprawy gleby w rolnictwie regeneratywnym”.

W „Marszewskich Dniach Pola” wziął udział Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Adam Błochowiak. Odwiedzający mieli możliwość skorzystania ze specjalistycznego doradztwa w punktach informacyjnych m.in. Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Poznaniu oraz przedstawicieli firm nasiennych. Stoisko informacyjne Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu, obsługiwali pracownicy Oddziału w Pleszewie, którzy odpowiadali na liczne pytania dotyczące prawidłowego stosowania środków ochrony roślin, praktycznego ich stosowania oraz zagadnień związanych z integrowaną produkcją roślin. Dla najmłodszych odwiedzających czekały upominki z logo PIORiN.

Podczas Dni Pola odbyło się podsumowanie regionalnego etapu XXI Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” (Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrowie Wlkp.) oraz podsumowanie konkursu wiedzy o innowacjach w rolnictwie organizowany przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem producentów rolnych.

 

Autorzy tekstu: Edyta Kubiak, Mateusz Parzyński, Wacław Biadała

Autor zdjęć: Edyta Kubiak, Mateusz Parzyński, Wacław Biadała

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie


lista aktualności