18 Kwietnia 2024

KONCERT Z OKAZJI 25-LECIA POLSKI W NATO Drukuj

16 kwietnia 2024 r. w Auli Nova Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, odbyło się wyjątkowe muzyczne wydarzenie – koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z okazji obchodów 25-lecia Polski w NATO. Pomysłodawcą wydarzenia było Ministerstwo Obrony Narodowej, a koncert współorganizowali Wojewoda Wielkopolska Agata Sobczyk wraz z Dowódcą 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, Garnizonu Poznań gen. bryg. pil. Tomaszem Jatczakiem. Podczas uroczystości obecne były wyjątkowe osoby, które wniosły szczególny wkład w proces akcesji Polski do Traktatu Północnoatlantyckiego i rozwijały współpracę w ramach Sojuszu, czyli Premier Hanna Suchocka oraz Marszałek Józef Zych, którzy uhonorowani zostali uroczystymi wyróżnieniami w imieniu Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Stanisława Wziątka.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu w trakcie koncertu reprezentował Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Adam Błochowiak, który osobiście pogratulował uhonorowanym gościom.

Wyjątkowy koncert z okazji 25 rocznicy przystąpienia Polski do Traktatu Północnoatlantyckiego był swoistą muzyczną podróżą poprzez kraje należące do Traktatu. Podróż ta miała podkreślić założenia i wartości Traktatu Północnoatlantyckiego, czyli solidarność międzynarodową, wolność, demokrację i pokój.

 

Autor tekstu: Paulina Migdalska-Kustosik

Autor zdjęć: Adam Błochowiak, Wielkopolski Urząd Wojewódzki

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prywatnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz.2509). WIORIN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkpopolskie


lista aktualności