26 Lutego 2024

FORUM ROLNICZE POWIATU ŚREMSKIEGO Drukuj

W dniu 22 lutego 2024 r. na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie (gmina Brodnica) odbyło się spotkanie z cyklu „Wielkopolskie Fora Rolnicze” dla rolników z powiatu śremskiego. Podczas spotkania przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu, Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu omawiali bieżące zagadnienia dotyczące rolnictwa, główne przepisy dotyczące zmian w ekoschematach i zasady obowiązujące przy wypełnianiu wniosków  o dopłaty bezpośrednie w 2024 roku. Kierownik Oddziału w Śremie WIORiN w Poznaniu omówił najważniejsze tematy dotyczące rolnictwa w kontekście działalności WIORiN w Poznaniu dotyczące prawidłowego i bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin, obrotu materiałem siewnym, rejestru podmiotów profesjonalnych, profilaktyki w walce z chorobami bakteryjnymi ziemniaka, kontroli upraw pod kątem GMO oraz przepisów fitosanitarnych dotyczących przemieszczania ziemniaków i elektronicznych świadectw eksportowych.

Powiatowe Oddziały WIR, ARiMR, WODR, KRUS, Inspektoratu Weterynarii, BNP Paribas, Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Ludowego Banku Spółdzielczego w Śremie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Stacji Chemiczno – Rolniczej, COBORU - Śrem Wójtostwo oraz WIORiN w Poznaniu zorganizowały stoiska informacyjno-edukacyjne.

Rolnicy odwiedzający stoisko WIORiN w Poznaniu obsługiwane przez pracowników WIORiN w Śremie i w Kościanie pytali o zagadnienia dotyczące: ważności szkoleń z zakresu stosowania środków ochrony roślin w okresie pandemii, możliwości przeprowadzenia badania technicznego sprzętu rolniczego i sadowniczego do stosowania środków ochrony roślin oraz warunków jakie należy spełnić przy zakupie materiału siewnego, ażeby uzyskać dotację na jego zakup. W wydarzeniu wzięło udział około 120 uczestników.

 

Autor tekstu: Piotr Piątkowski

Autor zdjęć: Mieczysław Wojciechowski

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie


lista aktualności