27 Lutego 2024

FORUM ROLNICZE POWIATU ŚREDZKIEGO Drukuj

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Wielkopolskie Fora Rolnicze” zorganizowane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. 26 lutego 2024 r., w sali Ośrodka Kultury w Środzie Wielkopolskiej, spotkali się przedstawiciele służb działających na rzecz rolnictwa: Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych władz samorządowych oraz partii politycznych. Przedstawiciele instytucji przekazali, zgromadzonym na spotkaniu rolnikom, istotne informacje z zakresu swojej działalności.  

W imieniu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa głos zabrała Joanna Bąkowska, Kierownik Oddziału w Środzie Wielkopolskiej, która przedstawiła bieżące zagadnienia w kontekście działalności WIORiN w Poznaniu.  

Średzki Oddział Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu zorganizował również swoje stoisko informacyjno-edukacyjne.

Tegoroczne Forum przebiegło pod znakiem trudnej sytuacji w polskim rolnictwie, w bardzo ożywionej atmosferze.

 

Autor tekstu: Joanna Bąkowska

Autor zdjęć: Weronika Herka; Monika Nowak

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie


lista aktualności