26 Lutego 2024

FORUM ROLNICZE POWIATU OSTRZESZOWSKIEGO Drukuj

W Centrum Kultury w Grabowie nad Prosną odbyła się XVII edycja Wielkopolskiego Forum Rolniczego Powiatu Ostrzeszowskiego zorganizowana przez Wielkopolską Izbę Rolniczą.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, Wojewoda Wielkopolska Agata Sobczyk oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Spotkanie otworzył i prowadził Bartosz Banaszak - Członek Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Na spotkanie przybył poseł na sejm RP Andrzej Grzyb a także Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilian Ptak.

Głównymi zagadnieniami poruszonymi na spotkaniu były: kampania dopłat bezpośrednich w 2024 roku, ekoschematy i warunkowość, planowane nabory wniosków przez ARiMR w 2024 roku, aktualna sytuacja w rolnictwie oraz omówienie bieżących spraw.

Forum obejmowało prelekcje, debatę oraz pytania i odpowiedzi.
Uczestnicy spotkania skorzystali także z konsultacji na stanowiskach, które przygotowali: Wielkopolska Izba Rolnicza, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu - Oddział w Ostrzeszowie, Wojewódzki Inspektorat Weterynarii – Inspektorat Powiatowy w Ostrzeszowie, Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Poznaniu, Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu – PT w Ostrzeszowie, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu reprezentowała Pani Kierownik Oddziału w Ostrzeszowie – Monika Buchner, która przedstawiła najważniejsze zagadnienia dotyczące rolnictwa w kontekście działalności WIORiN w Poznaniu w 2024 roku.

Pracownicy WIORiN w Poznaniu Oddziału w Ostrzeszowie, przygotowali stoisko informacyjne naszego urzędu, na którym wszystkim  zainteresowanym zostały udostępnione ulotki i materiały szkoleniowo-edukacyjne.

 

Autor tekstu: Monika Buchner

Autor zdjęć: Monika Buchner, Kamila Sznajder, Anna Maryniak, Katarzyna Konarska-Wrotek

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie


lista aktualności