09 Stycznia 2023

COROCZNE SPOTKANIA Z ROLNIKAMI W NOWEJ ODSŁONIE POD NAZWĄ „WIELKOPOLSKIE FORA ROLNICZE – WSPÓLNIE DLA WIELKOPOLSKIEJ WSI” Drukuj

W związku z przyjęciem Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 oraz wdrażaniem od stycznia 2023 r. znaczącej reformy Wspólnej Polityki Rolnej i Krajowego Planu Strategicznego (KPS), Wielkopolska Izba Rolnicza, Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, pod patronatem Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewody Wielkopolskiego, organizują w I kwartale 2023 roku cykl spotkań pod nazwą „Wielkopolskie Fora Rolnicze – Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi”.

W 2023 roku fora zorganizowane zostaną jako spotkania informacyjno-szkoleniowe i stanowić będą publiczną akcję wspólnego dotarcia do rolników z informacją na temat możliwości wykorzystania środków w ramach płatności bezpośrednich i ekoschematów. Ta wiedza będzie miała decydujące znaczenie dla sytuacji finansowej rolników w nadchodzących latach.

Spotkania będą miały formę prezentacji, połączonych z sesją pytań i odpowiedzi oraz otwartą debatą. W szczególności omówione zostaną kwestie wzmocnionej warunkowości, ekoschematów i działań w ramach Krajowego Planu Strategicznego, które będą miały kluczowe znaczenie dla osiągnięcia przez rolników zbliżonego do obecnych poziomu wsparcia. Dodatkowo poruszone zostaną bieżące kwestie i problemy rolnictwa, w tym z zakresu zdrowia roślin i prawidłowego stosowania środków ochrony roślin. Podczas każdego spotkania zorganizowane zostaną także stoiska informacyjno-promocyjne wszystkich jednostek biorących udział w przedsięwzięciu, które umożliwią indywidualne konsultacje dla rolników. Zapraszamy do stoiska WIORiN w Poznaniu.

 

Harmonogram spotkań w załączeniu, także do pobrania w formacie pdf. 

 

Pierwsze, inaugurujące spotkanie odbędzie się 16 stycznia br. w Sali Muzeum Mięsnego w Sielinku, ul. Parkowa 2, 64-330 Opalenica.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie