22 Listopada 2023

Warsztaty dla studentów w Lublinie Drukuj

 

20 listopada w Pracowni zamiejscowej Centralnego Laboratorium w Lublinie zostały zorganizowane warsztaty edukacyjne pt. ,,Ocena materiału siewnego”. Uczestniczyli w nich studenci Wydziału Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Spotkanie przeprowadzono we współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie.

 

Warsztaty zostały poprzedzone prezentacją na temat zadań realizowanych w Pracowni zamiejscowej w Lublinie. Następnie studenci mogli zapoznać się z przebiegiem rejestracji próby dostarczonej do pracowni oraz dokumentacją niezbędną do wystawienia świadectw i informacji.

 

Ponadto goście obserwowali wykonywanie analiz czystości oraz zdolności kiełkowania wybranych gatunków roślin rolniczych i warzywnych w oparciu o Przepisy ISTA. Zostały zaprezentowane różne rodzaje podłoży i sposoby kiełkowania (epigeiczny – nadziemny jak u fasoli i hypogeiczny – podziemny jak u zbóż). Dużym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja nasion dostępna w laboratorium.


lista aktualności
Rejestr zmian
Podmiot publikujący: PIORIN
Osoba publikująca informację: Agnieszka Bajkowska
Data publikacji informacji: 22.11.2023 00:00
Data aktualizacji informacji: 22.11.2023 15:30
Sprawdź historię zmian