19 Lutego 2024

Już czas na przygotowania do wiosennej ochrony roślin

Producenci rolni w celu ograniczania występowania agrofagów w swoich uprawach bardzo często wykorzystują chemiczną ochronę roślin. Stosowanie pestycydów związane jest nierozerwalnie możliwością wystąpienia zagrożeń dla ludzi, zwierząt i środowiska...
więcej
13 Lutego 2024

PIORiN w służbie na rzecz rolników

Tradycyjnie na początku roku zorganizowano spotkanie Kierownictwa Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa z Wojewódzkimi Inspektorami.
więcej
13 Lutego 2024

Sesja posterowa PIORiN

Podczas Konferencji Ochrony Roślin przedstawiciele Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa dzielili się swoim doświadczeniem i dorobkiem naukowym nie tylko w formie wykładów, ale również podczas sesji posterowej.
więcej
12 Lutego 2024

Wykrycie niebezpiecznego agrofaga dzięki czujności PIORiN

Po raz kolejny inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie - Oddział Graniczny w Koroszczynie udowodnili swój profesjonalizm i zaangażowanie.
więcej
09 Lutego 2024

Panel PIORiN – Innowacyjny nadzór katalizatorem zrównoważonego rozwoju rolnictwa

Zorganizowany w drugim dniu 64. Sesji Naukowej Instytutu Ochrony Roślin panel Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, ukazywał w jaki sposób działania Inspekcji wpływają na rozwój polskiego rolnictwa.
więcej
07 Lutego 2024

Otwarcie Konferencji Ochrony Roślin – 64. Sesji Naukowej IOR-PIB

Już po raz 64 Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy zorganizował Sesję Naukową, której tegorocznym hasłem przewodnim jest ,,Zrównoważone rolnictwo i ochrona roślin”.
więcej
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    15