29 Listopada 2022

IX Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej w Kujawsko-Pomorskim

26 listopada br. w Żninie odbyło się Forum Rolnicze „Gazety Pomorskiej”. Każdego roku wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród rolników z Pomorza i Kujaw, ponieważ jest dobrą okazją do spotkań i dyskusji
więcej
25 Listopada 2022

Strefa Dobrych Praktyk

W dniu 24 listopada 2022 r. pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy wzięli udział w ekspozycji pn. „Stefa dobrych praktyk"
więcej
18 Listopada 2022

Zastosowanie i kontrola próbobierza automatycznego

Próby materiału siewnego do badań laboratoryjnych mogą być pobierane między innymi przy zastosowaniu specjalnego urządzenia - próbobierza automatycznego, który powinien spełniać wymagania zawarte w metodyce ISTA dot. pobierania prób nasion.
więcej
08 Listopada 2022

Monitoring sprzedaży środków ochrony roślin przez Internet

W związku ze sprzedażą środków ochrony roślin przez Internet oraz niebezpieczeństwem wynikającym z nadużywania przestrzeni internetowej do handlu podrobionymi produktami
więcej
04 Listopada 2022

Nowe przepisy prawne - szkolenie inspektorów

W dniu 3 listopada br. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy przy ul. Cieplickiej 7 odbyło się szkolenie dla pracowników oddziałów WIORiN w zakresie nadzoru fitosanitarnego.
więcej
02 Listopada 2022

Kontrola winnic w woj. kujawsko-pomorskim

W województwie kujawsko-pomorskim zakończyła się kontrola upraw winorośli, prowadzona przez Wojewódzkiego Inspektora w oparciu o przepisy wynikające z ustawy z dnia 2 grudnia 2021 r. o wyrobach winiarskich (Dz. U. z 2022 r. poz. 24).
więcej
1  2  3  4  5  6  7  8  9    16