07 Marca 2019

Zwiększamy konkurencyjność polskich produktów roślinnych

Zwiększenie konkurencyjności polskich towarów roślinnych na rynkach międzynarodowych poprzez podniesienie ich jakości i bezpieczeństwa fitosanitarnego (FITOEXPORT)
więcej
28 Lutego 2019

Wykrycie szkodnika Opogona sacchari (mola bananowego) w roślinach Ficus giseng

W ostatnich dniach lutego 2019 r., inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach, wykryli szkodnika Opogona sacchari w roślinach doniczkowych Ficus giseng
więcej
25 Lutego 2019

Wizyta przedstawicieli Głównej Państwowej Inspekcji ds. Nasiennictwa, Kwarantanny oraz Ochrony Roślin Białorusi w woj. lubelskim

W dniach 21-22 lutego w województwie lubelskim gościła delegacja Głównej Państwowej Inspekcji ds. Nasiennictwa, Kwarantanny oraz Ochrony Roślin Białorusi. Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.
więcej
25 Lutego 2019

Zgłoszenia do integrowanej produkcji roślin

Uprzejmie informujemy, że w związku z nowelizacją ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin nastąpiła zmiana terminu zgłaszania upraw wieloletnich do systemu integrowanej produkcji roślin (IP).
więcej
20 Lutego 2019

Zdrowe rośliny są podstawą wszelkiego życia

Tematem przewodnim 59. sesji, która odbyła się w dniach 12 – 14 lutego w Poznaniu były nowoczesne rozwiązania w ochronie roślin.
więcej
06 Lutego 2019

Groźny dla naszych lasów nicień przechwycony przez PIORiN w drewnianych skrzyniach importowanych z Chin

Prowadzona od wielu lat przez Inspekcję, intensywna kontrola drewnianego materiału opakowaniowego, przyniosła oczekiwane rezultaty. W drewnie skrzyń służących do transportu chłodziarek z Chin stwierdzono obecność żywych nicieni węgorka sosnowca.
więcej
1    6  7  8  9  10  11  12  13  14    14