21 Września 2023

Warsztaty ISTA w Bukareszcie Drukuj

Kiełkująca fasola
Kiełkująca fasola
Przedstawicielka Referencyjnego Laboratorium Nasiennego GIORiN
Przedstawicielka...
Ocena zdolności kiełkowania stokłosy
Ocena zdolności...
Uczestnicy w trakcie szkolenia
Uczestnicy w...
Ryż - ocena zdolności kiełkowania
Ryż - ocena...

 

We wrześniu analitycy nasienni z różnych krajów uczestniczyli w warsztatach Międzynarodowego Związku Oceny Nasion (ISTA) w Bukareszcie. Spotkanie obejmowało ocenę zdolności kiełkowania nasion różnych gatunków roślin: kukurydzy, soi, fasoli, rzepaku, buraka, wyki, słonecznika, ryżu i stokłosy.

 

Centralne Laboratorium Jakości Nasion i Materiału Rozmnożeniowego (LCCSMS) w Rumunii gościło pracowników laboratoriów z wielu krajów: Dani, Węgier, Szwajcarii, Holandii, Szwecji, Litwy, Estonii, Iraku i Polski. Uczestniczyło w nich również Referencyjne Laboratorium Nasienne GIORiN.

 

Celem warsztatów było poszerzenie i doskonalenie wiedzy w zakresie oceny kiełkowania nasion i klasyfikacji siewek. W programie znalazło się także omówienie różnych warunków kiełkowania i wpływu na ich ocenę oraz wymiana doświadczeń poświęcona organizacji pracy w laboratorium.

 

Jak każde spotkanie w gronie specjalistów, to również przyniosło dodatkowe korzyści w postaci kuluarowych dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami szkolenia. Z pewnością bieżące doskonalenie poprawia jakość codziennej pracy analityków nasiennych.

 


Rejestr zmian
Podmiot publikujący: PIORIN
Osoba publikująca informację: Agnieszka Bajkowska
Data publikacji informacji: 21.09.2023 00:00
Data aktualizacji informacji: 21.09.2023 09:57
Sprawdź historię zmian