29 Sierpnia 2023

Święto Plonów powiatu pińczowskiego Drukuj

Tegoroczne  Święto Plonów powiatu pińczowskiego odbyło się 26 sierpnia w miejscowości Kije. Na to rolnicze świętowanie przybyli rolnicy z całymi rodzinami, delegacje gmin z wieńcami dożynkowymi, przedstawiciele władz regionu i województwa oraz zaproszeni goście.

Dożynki to największe w roku święto polskiej wsi będące ukoronowaniem rolniczego całorocznego trudu, obchodzone po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów. Wydarzenie to  jest wyrazem szacunku dla trudnej pracy rolników oraz podziękowaniem za całoroczny trud i  owoce ich wytrwałej pracy.

Święto to było bardzo dobrą okazją do przybliżenia odwiedzającym pracy naszej Inspekcji. Podczas tego wydarzenia pracownicy WIORIN Kielce, oddział w Pińczowie przygotowali stoisko promocyjno – informacyjne. Goście odwiedzający stoisko zaopatrywali się w materiały zawierające aktualne przepisy prawne, zasady stosowania środków ochrony roślin, informacje o potencjalnych agrofagach kwarantannowych. Każdy z zainteresowanych mógł porozmawiać z pracownikami oddziału. Inspektorzy chętnie udzielali odpowiedzi na zadawane pytania, wyjaśniali specyfikę działalności naszej instytucji,  udzielali porad dotyczących zdrowia roślin, stosowania środków ochrony roślin. Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający mogli w bezpośredniej rozmowie z pracownikami inspekcji  poruszyć nurtujące ich tematy i wątpliwości. Dla najmłodszych gości zarezerwowane były słodkie niespodzianki, balony i  inne upominki.