17 Maja 2023

Rajd promocyjny PIORiN Drukuj

12 MAJA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZDROWIA ROŚLIN,

to data szczególna dla pracowników PIORiN.

Rola roślin, zarówno w przyrodzie, jak i w życiu człowieka jest nieoceniona.

Niepodważalnym faktem jest ich pozytywne oddziaływanie na ludzkie zdrowie,

a wszelkie formy kontaktu z naturą mają ogromny wpływ na nasza kondycję psychiczną i fizyczną.

Dyrekcja i Pracownicy WIORiN w Kielcach postanowili uczcić ten dzień biorąc udział w promocyjnym rajdzie, zorganizowanym w malowniczych plenerach Gór Świętokrzyskich.

Pod hasłem: „ZDROWE  ROŚLINY, ZDROWY CZŁOWIEK”, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach

oraz Oddziałów,  pokonali trasę z niewielkiej miejscowości Huta Szklana – leżącej u podnóża Łysej Góry, na jej szczyt (594 m n.p.m.) – drugi pod względem wielkości w Górach Świętokrzyskich.

Podczas 5-kilometrowej wędrówki, prowadzącej wśród jodeł i buków, inspektorzy rozmawiali z napotkanymi ludźmi, informując o obchodach Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin.

Była to doskonała okazja do zapoznania turystów i wycieczek szkolnych z działalnością PIORiN w zakresie dbania o zdrowie roślin oraz przekazania, w formie ulotek, głównych informacji dotyczących realizowanych przez nas zadań.

            Najważniejszą  jednak kwestią było  zwrócenie uwagi na  fakt, że sadząc

i pielęgnując młode pędy zielonego życia, troszczymy się i dbamy również o życie i zdrowie człowieka!

            Miłym zaskoczeniem dla piechurów okazały się symboliczne upominki w postaci rozsad warzyw oraz kwiatów a także słodycze z sokami owocowymi i gadżety z logo Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

            Było ciekawie, serdecznie i sympatycznie.