29 Czerwca 2022

Dzień Otwartych Drzwi ŚODR w Modliszewicach Drukuj

W minioną niedzielę w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Dzień ten organizowany jest w Ośrodku corocznie w ostatni weekend czerwca i cieszy się dużą popularnością wśród rolników i mieszkańców obszarów wiejskich województwa oraz sąsiednich regionów. Stałym elementem wystawy jest prezentacja odmian roślin uprawnych i technologii na polu doświadczalnym firmy.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach Oddział w Końskich wzięli czynny udział w imprezie tworząc mobilny punkt informacyjny naszej instytucji.  Inspektorzy udzielali indywidualnego fachowego doradztwa zainteresowanym osobom z branży rolniczej oraz wymieniali doświadczenia ze specjalistami ŚODR oraz ARiMR. Stoisko Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wiele tematów poruszonych w trakcie wystawy sprzyjało poszerzeniu wiedzy każdej ze stron.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach reprezentował Świętokrzyski Wojewódzki  Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Pan Marek Chrapek.

Pracownicy ŚODR przygotowali liczne doświadczenia polowe. Tradycyjnie pojawiły się liczne stoiska różnych wystawców, rolników, producentów, kiermasze, prezentacje, pokazy i degustacje.