27 Listopada 2023

Posiedzenie Komisji Gospodarki Rolnej i Ekologii Rady Powiatu Legnickiego

W dniu 13 listopada br. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Legnicy odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Rolnej i Ekologii Rady Powiatu Legnickiego.
więcej
20 Listopada 2023

Podsumowanie kontroli upraw GMO na terenie woj. dolnośląskiego w 2023 r.

W bieżącym roku pracownicy WIORiN we Wrocławiu, w ramach kontroli przestrzegania przez podmioty przepisów ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych, pobrali 36 prób materiału siewnego i 164 próby materiału roślinnego.
więcej
16 Listopada 2023

Szkolenie dla rolników z zakresu bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin.

W dniu 6 listopada 2023 r. Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Chojnowie zorganizował szkolenie dla rolników, którego tematem było bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin
więcej
10 Listopada 2023

Złota polska jesień na Zamku Książ.

Inspektorzy WIORiN we Wrocławiu Oddziału w Wałbrzychu mają okazje do prowadzenia kontroli pod kątem występowania chorób i szkodników w pięknych okolicznościach przyrody. Szczególnie ciekawym miejscem są okolice Zamku Książ
więcej
09 Listopada 2023

Pracownicy WIORiN We Wrocławiu na warsztatach naukowych IUNG

Zakład Herbologii i Technik Uprawy Roli we Wrocławiu IUNG- PIB zorganizował w dniu 08.11.2023 r. warsztaty naukowe pt. „Odporność chwastów na herbicydy oraz zachwaszczenie pól uprawnych ze szczególnym uwzględnieniem gatunków obcych i inwazyjnych”
więcej
08 Listopada 2023

Narada Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa z kierownikami Oddziałów

W dniu 7 listopada br. w siedzibie WIORiN we Wrocławiu odbyła się narada Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa z kierownikami Oddziałów.
więcej
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    21