03 Listopada 2020

Wspólne działania

W dniu 28.10.2020 r. realizowano nagrywanie kolejnego filmu instruktażowego powstałego z inicjatywy Dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu - Pana Andrzeja Dolnego oraz Pana Andrzeja Kani - Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochron
więcej
22 Października 2020

Węgorek sosnowiec – groźny szkodnik lasów iglastych

Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin 2020 jest doskonałą okazją do przypomnienia znaczenia zdrowia roślin dla ochrony lasów. Rośliny są fundamentalną częścią życia na Ziemi.
więcej
08 Października 2020

Akcja „psianka” zakończona.

Dwa razy w roku inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gdańsku pobierają próby wody z wód powierzchniowych i z oczyszczalni miejskich oraz raz w miesiącu próby pochodzące z oczyszczali ścieków z zakładów przetwórczych.
więcej
08 Października 2020

Wyznaczenie Koordynatora ds. Dostępności

Wyznaczenie Koordynatora ds. Dostępności
więcej
01 Października 2020

Różnorodność upraw na Kaszubach

Do niedawna Kaszuby były znane z uprawy pysznej truskawki odmiany Senga sengana zwanej „Kaszubską truskawką” (Kaszëbskô malëna). Ze względu na dość ubogie gleby rolnicy uprawiali najczęściej żyto, jęczmień, owies oraz ziemniaki.
więcej
30 Września 2020

Osad z dna jeziora nawozem na pola

Podczas pobierania prób wody w oczyszczalni ścieków w Kartuzach na obecność groźnej dla ziemniaków bakterii Ralstonia solanacearum (wywołująca chorobę ziemniaków zwaną śluzakiem inspektorzy WIORiN w Gdańsku Oddział w Kościerzynie...
więcej
1  2  3  4  5  6  7