04 Września 2020

„Dzień ziemniaka i kukurydzy” w Lubaniu

W dniu 10 września br. na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu odbędzie się „Dzień ziemniaka i kukurydzy”.
więcej
31 Sierpnia 2020

UPRAWA ARONII

W kolebce uprawy truskawek, którą są Kaszuby (TRUSKAWKI KASZUBSKIE), rolnicy coraz częściej sięgają po nowe gatunki roślin uprawnych, dotychczas nieobecne w tych rejonach.
więcej
28 Sierpnia 2020

FITOEXPORT - Nowe technologie

W dniu 26 sierpnia br. w ramach realizowanego Zadania 2 projektu FITOEXPORT odbyło się spotkanie z przedstawicielami Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w celu zapoznania pracowników WIORiN w Gdańsku z wynikami fazy badawczej ww. Projektu.
więcej
18 Sierpnia 2020

EKSPORT ZBOŻA PRZEZ PORT MORSKI W GDYNI W 2020 ROKU

Port Morski Gdynia jest nowoczesnym portem handlowym położonym nad Zatoką Gdańską, w woj. pomorskim w Gdyni. Specjalizuje się w obsłudze ładunków drobnicowych. Jest trzecim co do wielkości portem morskim w Polsce.
więcej
18 Sierpnia 2020

WSPÓLNE DZIAŁANIA

W związku z trwającym Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin 2020 pracownicy WIORiN w Gdańsku Oddział w Kościerzynie wzięli czynny udział w nagrywanych przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu krótkich filmach instruktażowych...
więcej
04 Sierpnia 2020

„Cudze chwalicie, swoje poznajcie”

„Cudze chwalicie, swoje poznajcie” pod taką nazwą Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizuje kampanię informacyjną, która promuje polskiebazarek.pl Pomaga ona w nawiązywaniu kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami.
więcej
  1  2  3  4  5  6