22 Września 2020

Ziemniak i kukurydza świętują swój dzień !!!

Dnia 10 września 2020 roku w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu zorganizowane zostały obchody „Dnia ziemniaka i kukurydzy”. Wydarzenie o charakterze pokazowym było zaprezentowane na poletkach doświadczalno-wdrożeniowych.
więcej
11 Września 2020

#GaszynChallenge WIORiN w Gdańsku

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu nominował WIORiN w Gdańsku do #GaszynChallenge. Wyzwanie zostało oczywiście podjęte a wsparcie przekazane na walkę Wojtusia z mózgowym porażeniem dziecięcym.
więcej
11 Września 2020

EKSPORT egzotycznych roślin

Muchołówka amerykańska (Dionaea muscipula) – roślina z rodziny rosiczkowatych, występująca w naturze wyłącznie w Karolinie Północnej i Karolinie Południowej (Ameryka Północna).
więcej
04 Września 2020

„Dzień ziemniaka i kukurydzy” w Lubaniu

W dniu 10 września br. na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu odbędzie się „Dzień ziemniaka i kukurydzy”.
więcej
31 Sierpnia 2020

UPRAWA ARONII

W kolebce uprawy truskawek, którą są Kaszuby (TRUSKAWKI KASZUBSKIE), rolnicy coraz częściej sięgają po nowe gatunki roślin uprawnych, dotychczas nieobecne w tych rejonach.
więcej
28 Sierpnia 2020

FITOEXPORT - Nowe technologie

W dniu 26 sierpnia br. w ramach realizowanego Zadania 2 projektu FITOEXPORT odbyło się spotkanie z przedstawicielami Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w celu zapoznania pracowników WIORiN w Gdańsku z wynikami fazy badawczej ww. Projektu.
więcej
  1  2  3  4  5  6  7