12 Marca 2020

26-27 lutego 2020 roku – szkolenie dotyczące stosowania środków ochrony roślin w Wólce Gościeradowskiej, pow. kraśnickim Drukuj

26 i 27 lutego 2020 roku w Szkole Rolniczej w Wólce Gościeradowskiej, pow. kraśnickim odbyło się szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin zorganizowane przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. W wydarzeniu wzięło udział 24 producentów rolnych. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa reprezentował Pan Dariusz Chojecki z Oddziału w Kraśniku, który zaprezentował uczestnikom zagadnienia związane z Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin 2020 „Chroniąc rośliny, chronisz życie” oraz poinformował o nowym prawie UE w zakresie rejestracji podmiotów i wydawania paszportów roślin. Ponadto Inspektor przybliżył uczestnikom działanie inspekcji, przekazał informacje na temat środków ochrony roślin wycofanych z użytkowania a także bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin z uwzględnieniem owadów pożytecznych oraz podstawowe wymagania stawiane podczas kontroli stosowania środków ochrony roślin.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.


lista aktualności