07 Marca 2022

17 lutego 2022 roku – Kontrola prowadzenia szkoleń w zakresie środków ochrony roślin przez Inspektorów WIORiN w Lublinie, Oddzia Drukuj

W dniu 17 lutego 2022 roku w Dawidach odbyło się szkolenie dla producentów rolnych w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym. Organizatorem wydarzenia był Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.W ramach nadzoru nad prawidłowością prowadzenia szkoleńw zakresie środków ochrony roślin w spotkaniu uczestniczył Pan Jan Sienkiewicz, Kierownik Oddziału w Parczewie, WIORiN w Lublinie.Na prośbę uczestników,przedstawiciel Inspekcjipo przeprowadzeniu czynności kontrolnych omówił zagadnienia dotyczące nowego prawa UE w zakresie zdrowia roślin,zasady rejestracji podmiotów orazpaszportowania roślin. Ponadto wyjaśniłzasady wytwarzania i obrotu materiałem siewnym roślin rolniczych i warzywnych, materiałem szkółkarskim, rozmnożeniowym i nasadzeniowym roślin warzywnych i ozdobnych. Pan Jan Sienkiewicz odpowiadał także na liczne pytania dotyczące postępowania w przypadku zatrucia pszczół środkami ochrony roślin.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.

 


lista aktualności