15 Maja 2024

Zajęcia edukacyjne dla uczniów PSP w miejscowości Ludwików, gm. Jedlińsk Drukuj

W dniu 09.05.2024 r. pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie Oddziału w Radomiu zorganizowali zajęcia dydaktyczne w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ludwikowie, powiat radomski. Zajęcia były okazją do rozpoczęcia świętowania Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin, który obchodzony jest 12 maja.

 

Zajęcia odbyły się w dwóch grupach. W pierwszej grupie uczestniczyło 30 przedszkolaków, w drugiej dzieci z klasy I- III. Podczas zajęć panie: Justyna Węglińska, Emilia Kucharczyk i Ewa Rękawik przedstawiły krótką prezentację o pracy inspektora w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz pokazały zdjęcia agrofagów najczęściej występujących w uprawach rolniczych, sadowniczych i warzywniczych. Następnie opowiedziały dzieciom o owadach pożytecznych i szkodliwych, podkreślając rolę pszczół w przyrodzie.

 

W trakcie trwania zajęć dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały warzywa, owoce i nasionka zbóż. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się porównanie pszczoły i osy pod mikroskopem. Uczniowie zobaczyli okazy szkodników, a w laboratoryjnym naczyniu raka ziemniaka. Chętnie zadawały pytania i opowiadały o swoich spostrzeżeniach.

 

Za udział w zajęciach i okazane zainteresowanie otrzymały jabłka i ordery strażnika roślin.

 

 

 

 


lista aktualności