23 Maja 2024

Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin – Ostrów Mazowiecka Drukuj

13 maja 2024 r. pracownice WIORiN Warszawa z Oddziału w Ostrowi Mazowieckiej Aneta Mierzejewska i Agnieszka Księżak, wybrały się z wizytą do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie. Szkoła objęta jest patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jako jedyna szkoła w powiecie ostrowskim daje absolwentom uprawnienia rolnicze, które umożliwiają przejmowanie gospodarstw oraz uzyskiwanie dotacji z Unii Europejskiej.

 

Zadania realizowane przez PIORiN ściśle wiążą się z pracą producentów rolnych, a historia szkoły sięga lat powojennych i od tamtej pory kultywuje praktyki rolnicze
i edukację przyszłych rolników. W związku z przypadającym na dzień 12 maja Międzynarodowym Dniem Zdrowia Roślin inspektorzy zorganizowali wystawę wraz ze stoiskiem informacyjnym. Część ekspozycji obejmuje osiem posterów na których zaprezentowano podstawowe zadania oraz cele Inspekcji. Ponadto wyłożone zostały różnego rodzaju ulotki, komunikaty, informacje dot. poszczególnych działów Inspekcji. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, nie tylko uczniów, ale również kadry pedagogicznej. Biorąc udział w dyskusjach, odpowiadając na liczne pytania, pracownicy Inspekcji dzielili się wiedzą i doświadczeniem zawodowym, ale również starali się uświadomić zainteresowanych jak ważną rolę pełnią pracownicy Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, stojąc na straży zdrowia roślin.

 

Na zakończenie spotkania na ręce Dyrektora Zespołu Szkół Pana Romana Malickiego inspektorzy wręczyli podziękowanie za współpracę w obchodach MDZR.

 

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem i fotorelacją na stronie szkoły:

https://lubiejewo.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/595859/wystawa_z_okazji_miedzynarodowego_dnia_zdrowia_roslin

 

 

 

 


lista aktualności