15 Maja 2024

Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin, czyli zdrowie roślin w rękach PIORiN Drukuj

Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin stał się po raz kolejny dla nas okazją do zaprezentowania kierunków działań i celi Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictw w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Dla każdego z nas zdrowie roślin powinno być celem nadrzędnym. Rośliny to życie, a zdrowie roślin ma ogromny wpływ na bioróżnorodność. Kiedy część tej bioróżnorodności ginie, zakłócone zostaje funkcjonowanie całego ekosystemu. Takie przesłanie przekazaliśmy w trakcie naszej prelekcji.

 

Uczestnicy wykładu byli zaskoczeni, jak często nasze codzienne życie przeplata się z pracą Inspektorów Państwowej Inspekcji.

 

W tym roku mieliśmy również okazję zorganizować stoisko informacyjno-promocyjne na terenie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, a tym samym opowiedzieć o naszej pracy interesantom
i przechodniom.

 

Nasza inicjatywa, której celem było edukowanie i szerzenie wiedzy o zdrowiu roślin, bezpieczeństwie żywności oraz rolnictwie została przeprowadzona z poparciem Wojewody Mazowieckiego Pana Mariusza Frankowskiego.

 

 

 


lista aktualności