07 Września 2021

Dożynki powiatowo - gminne w Zabrodziu Drukuj

Dożynki zostały zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie i Wójta Gminy Zabrodzie.

 

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem takich jak: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, liczni wystawcy oraz rolnicy i okoliczni mieszkańcy.

 

Swoje stoisko na dożynkach zorganizował także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie Oddział w Wyszkowie. Podczas święta plonów promowano i przybliżano zainteresowanym charakter pracy Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Udzielano porad w zakresie zdrowia roślin, rozpowszechniano ulotki dotyczące zagadnień, którymi zajmuje się Inspekcja.

 

Uroczystość rozpoczęła się odprawieniem Mszy świętej w intencji rolników, w czasie której poświęcono wieńce dożynkowe z pięciu gmin powiatu.

 

Ceremoniał dożynkowy połączono z odznaczeniem rolników z powiatu wyszkowskiego odznaką ”Zasłużony dla rolnictwa”. W programie uroczystości znalazły się także: ceremonia dzielenia się chlebem dożynkowym oraz miodem, degustacja swojskich wyrobów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, występy artystyczne: Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wyszkowa, Zespołu Śpiewaczy „Sława” z Zabrodzia, Kapeli z Mostówki.

 

 

 

 


lista aktualności