28 Sierpnia 2020

FITOEXPORT - Nowe technologie Drukuj

W dniu 26 sierpnia br. w ramach realizowanego Zadania 2 projektu FITOEXPORT odbyło się spotkanie z przedstawicielami Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w celu zapoznania pracowników WIORiN w Gdańsku z wynikami fazy badawczej ww. Projektu. 

Celem nadrzędnym  Zadania 2 Projektu FITOEXPORT, którego prace prowadzone są przez zespół projektowy  Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa jest umożliwienie wejścia polskim produktom roślinnym na nowe rynki zbytu i podnoszenie ich konkurencyjności poprzez skuteczne reagowanie na wymagania importowe nowych odbiorców oraz usprawnienie kontroli realizowanych przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

W trakcie wizyty przedstawione zostały gotowe rozwiązania i metody usprawniające pracę inspektorów PIORiN, bazujące na nowoczesnej technologii teledetekcyjnej. W przyszłości metody te będą mogły być wykorzystywane we wszystkich obszarach działalności Inspekcji. Omówione zostały również możliwości przeprowadzenia wdrożenia opracowanych rozwiązań w ramach fazy wdrożeniowej.


lista aktualności