09 Kwietnia 2024

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie Podlaskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii w Szepietowie Drukuj

Za nami Wiosenne Targi Ogrodnicze, Podlaskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii w  Szepietowie, które odbyły się 6-7 kwietnia 2024 r.

Wydarzenie jak co roku zorganizowane zostało przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie  w okresie wiosennym, kiedy prowadzone są nowe nasadzenia w budzących się po zimie ogrodach.

Na stoiskach znajdowały się różnorodne odmiany kwiatów, krzewów, drzew i bylin. Wśród wystawców znaleźli się m.in. producenci donic, nasion roślin, a także ekologicznych nawozów. Nie zabrakło oferty paneli słonecznych, pomp ciepła i kotłów grzewczych. Wystawcy przekazali wiele interesujących informacji na temat energii odnawialnej oraz służyli doradztwem w doborze korzystnych rozwiązań. Na targi przyjechali również przedstawiciele rękodzieła ludowego, rzemiosła artystycznego, architektury ogrodowej i specjałów regionalnych.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku na czele z Wojewódzkim Inspektorem Panem Robertem Mroczko i pracownikami Oddziału w Wysokiem Mazowieckiem.

Stoisko Inspekcji cieszyło się zainteresowaniem zwiedzających, gdzie zgłaszało się wielu zwiedzających z pytaniami i problemami dotyczącymi ochrony upraw przed szkodnikami (uprawa śliw), dopuszczenia substancji czynnych  do obrotu (glifosat), ochrony pszczół przed skutkami działania środków ochrony roślin i nawożenia azotowego.

Na wszystkie pytanie zainteresowani otrzymali wyczerpujące odpowiedzi wraz z zestawem ulotek informacyjnych

Cieszymy się, że mogliśmy być w Wiosennych Targach Ogrodniczych, Podlaskich Targach Odnawialnych Źródeł Energii razem z Państwem i wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom.