26 Maja 2023

Wspólne świętowanie w Lublinie Drukuj

 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie po raz drugi obchodził Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin i z tej okazji zorganizował warsztaty „WIORiN w Lublinie na straży ochrony zdrowia roślin”. W ich organizację włączyło się również lubelskie laboratorium GIORiN.

 

W spotkaniu uczestniczyli studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku oraz zaproszeni goście z instytucji z otoczenia rolnictwa.

 

Inspektorzy zaprezentowali tematykę dotyczącą granicznej kontroli fitosanitarnej, zasad obrotu materiałem siewnym oraz pozostałości środków ochrony roślin w płodach rolnych. Ponadto omówili możliwości wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w codziennej pracy.

 

Pracownia laboratoryjna w Lublinie przygotowała stoisko z materiałami informacyjno-dydaktycznymi, np. szalki z nasionami roślin uprawnych i z nasionami gatunków zastrzeżonych w materiale siewnym, kolekcję nasion roślin miododajnych, plakaty związane z działalnością pracowni. Ponadto zaprezentowane zostały różne podłoża i  sposoby kiełkowania nasion roślin rolniczych i warzywnych.

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin wzbogaciła wystawa prac plastycznych i plakatów zaprojektowanych z tej okazji przez pracowników WIORiN w Lublinie połączona z konkursem na najbardziej interesujące dzieło.

 

Wydarzenie było relacjonowane przez TVP3 Lublin. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem (7:38)

https://lublin.tvp.pl/69860820/15-maja-2023-g-1730


Rejestr zmian
Podmiot publikujący: PIORIN
Osoba publikująca informację: Agnieszka Bajkowska
Data publikacji informacji: 26.05.2023 00:00
Data aktualizacji informacji: 26.05.2023 09:23
Sprawdź historię zmian