14 Marca 2024

Rozpoczynamy przygotowania do kampanii #PlantHealth4Life ! Drukuj

8 marca br. odbyło się spotkanie rozpoczynające przygotowania do tegorocznej edycji kampanii #PlantHealth4Life organizowanej przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) oraz GOPA Com. (agencja komunikacyjna), we współpracy z Komisją Europejską (KE) oraz państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Spotkanie odbyło się w siedzibie EFSA, która mieści się w Parmie (Włochy). Polskę reprezentowała pani Paula Całusińska z Biura Nadzoru Fitosanitarnego i Współpracy Międzynarodowej GIORiN.

 

Celem kampanii społecznej jest zwrócenie uwagi na szczególny związek między zdrowiem roślin a naszym codziennym życiem. Głównym hasłem kampanii jest hasło „Dbaj o zdrowie roślin, chroń życie”, a jej przesłaniem jest to, że wszyscy mieszkańcy mogą odegrać ważną rolę w tym procesie.

 

Spotkaniu przewodniczył Pan James Ramsay, przewodniczący zespołu ds. komunikacji EFSA, który na początek przywitał wszystkich uczestników oraz przedstawił cel spotkania. Następnie głos zabrał Pan Harry Arijs, przedstawiciel Komisji Europejskiej (DG SANTE), który wyraził swoje zadowolenie z zaangażowania większej liczby państw członkowskich w tegoroczną edycję kampanii oraz uznanie dla dotychczasowej pracy EFSA w przygotowanie kampanii. W tamtym roku działania związane z kampanią realizowane były w dwunastu krajach, a w tym roku zgłosiło się aż dwadzieścia trzy kraje! W tegorocznej edycji kampanii wezmą udział m.in. Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Estonia, Finlandia, Szwecja, Czechy, Słowacja.

 

Jednym z elementów komunikacji w kampanii będzie maskotka, dlatego ważnym punktem spotkania był wybór jej imienia. Odbyło się głosowanie wśród uczestników i większością głosów maskotce nadano imię PESTY (ang. pest – agrofag).

 

Oficjalny start tegorocznej edycji kampanii planowany jest na 15 maja, ale już teraz wspólnie rozpoczynamy prace nad przygotowaniem do kampanii, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

 

Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz mediów społecznościowych, a już teraz zapraszamy również na stronę internetową kampanii #PlantHealth4Life, gdzie możesz dowiedzieć się, jak chronić zdrowie roślin. Wspólnie możemy zadbać o nasze środowisko, a także zdrowszą przyszłość dla nas samych i naszych społeczności!

 

https://campaigns.efsa.europa.eu/PlantHealth4Life/eu/

 

Linki do naszych mediów społecznościowych

 

https://www.facebook.com/pioringovpl

https://www.instagram.com/pioringovpl/

https://twitter.com/pioringovpl/


lista aktualności
Rejestr zmian
Podmiot publikujący: PIORIN
Osoba publikująca informację: Michał Lipiński
Data publikacji informacji: 14.03.2024 00:00
Data aktualizacji informacji: 15.03.2024 08:25
Sprawdź historię zmian