27 Marca 2024

Pierwszy dzień wiosny w Poznaniu Drukuj

 

Oddział Centralnego Laboratorium GIORiN w Poznaniu pierwszy dzień wiosny rozpoczął z przytupem, biorąc udział w Festiwalu Nauki organizowanym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Poznaniu.

 

Pracownice laboratorium: Agnieszka Dolata, Joanna Mańczak oraz Katarzyna Kuberka przeprowadziły warsztaty tematyczne, związane z działalnością Inspekcji. Miały one na celu uzmysłowienie, jak ważna jest kontrola fitosanitarna w procesie produkcji zdrowej żywności. Uczestnicy festiwalu mogli prześledzić kontrolę produktów roślinnych od materiału siewnego, poprzez uprawę, aż do zbioru zdrowych plonów bez pozostałości środków ochrony roślin.

 

Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się organizmom, które są niedostrzegalne gołym okiem. Dzieciaki z zaciekawieniem oglądały owady, nicienie oraz grzyby i bakterie na podłożach hodowlanych. Samodzielnie wykonywały preparaty, aby następnie obejrzeć je pod mikroskopem. Dużym wyzwaniem było zmierzenie się z pipetą.

 

Stoisko Oddziału Centralnego Laboratorium GIORiN w Poznaniu oraz warsztaty zorganizowane przez panie laborantki były tak atrakcyjne, że dostały już zaproszenie na przyszły rok.


lista aktualności
Rejestr zmian
Podmiot publikujący: PIORIN
Osoba publikująca informację: Agnieszka Bajkowska
Data publikacji informacji: 27.03.2024 00:00
Data aktualizacji informacji: 27.03.2024 15:21
Sprawdź historię zmian