25 Maja 2023

Młodzi laboranci w Warszawie Drukuj

 

12 maja z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin do Oddziału Centralnego Laboratorium w Warszawie zawitali młodzi kandydaci na laborantów. Czekały na nich liczne zajęcia edukacyjne w pracowniach laboratoryjnych.

 

Młodzi goście w formie zabawy zapoznali się z zakresem wykonywanych badań w każdej pracowni. Dzieci miały okazję obejrzeć przygotowane nasiona, zaobserwować różnorodność ich wielkości, kształtów, kolorów, faktur. Następnie podziwiały siewki, które wykiełkowały z różnych nasion.

 

W pracowni fitosanitarnej dzieci zobaczyły, w jaki sposób przygotowuje się preparaty do obejrzenia pod mikroskopem, a później wykonywały własne. Rośliny w powiększeniu były bardzo interesujące dla maluchów.

 

Podczas zwiedzania laboratorium najmłodsi obserwowali z zaciekawieniem prezentowane im metody analityczne i samodzielnie wykonywali prostsze zadania, jak chociażby pipetowanie. Ostatnim etapem były zajęcia w szklarni, dzięki którym dzieci uczyły się dbania o rośliny.

 

Na zakończenie wizyty w warszawskim laboratorium goście pozostawili kolorowe rysunki upamiętniające Międzynarodowy dzień Zdrowia Roślin i PIORiN, a w zamian otrzymali drobne upominki.


Rejestr zmian
Podmiot publikujący: PIORIN
Osoba publikująca informację: Agnieszka Bajkowska
Data publikacji informacji: 25.05.2023 00:00
Data aktualizacji informacji: 25.05.2023 13:05
Sprawdź historię zmian