06 Marca 2018

Kosz jabłek i list do Pani Redaktor Magdaleny Mieśnik Drukuj

Główny inspektor Andrzej Chodkowski przesłał dziś do pani Magdaleny Mieśnik kosz jabłek wraz z następującym listem:

 

Pani Redaktor

Magdalena Mieśnik

Wirtualna Polska

 

Szanowna Pani Redaktor,

 

Pragnę podziękować Pani za rozpropagowanie informacji o Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa na portalu Wirtualna Polska. Jak napisała Pani w artykule „Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa mógłby startować w konkursie na najmniej znany urząd w Polsce”. Nie możemy sobie pozwolić na finansowanie szerokich działań wizerunkowych, nie mamy nawet rzecznika prasowego, więc każde zainteresowanie ogólnopolskich mediów jest dla nas szczególnie cenne.

Przesyłam Pani w podziękowaniu kosz jabłek. Symbolizują one pracę naszych inspektorów, którzy w ubiegłym roku przeprowadzili ocenę zdrowotności i wystawili 67 tysięcy świadectw fitosanitarnych, umożliwiając tym samym eksport ponad 800 tysięcy ton owoców i warzyw do ponad 50 państw na świecie.

Pragnę zaprosić Panią Redaktor do złożenia wizyty w naszych inspektoratach i laboratoriach, aby mogła Pani osobiście zapoznać się również z innymi zadaniami wykonywanymi przez Inspekcję oraz ich znaczeniem dla rozwoju gospodarczego i ochrony konsumentów.

 

Z wyrazami szacunku

 

Andrzej Chodkowski

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa

 

P.S.

Nie mogę zapewnić, że pojedziemy do jednostek terenowych limuzyną, ponieważ urząd planuje leasing do celów służbowych seryjnego samochodu osobowego, nie zakup limuzyny.


lista aktualności