04 Października 2019

Kolejne posiedzenie Rady Konsultacyjnej Drukuj

W dniu 2 października 2019 r. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Konsultacyjnej. W posiedzeniu oprócz Członków Rady i przedstawicieli GIORiN udział wzięła Pani Nina Dobrzyńska – Dyrektor Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin w MRiRW. Główne tematy, które były omawiane podczas obrad dotyczyły aktualnych informacji na temat nowych przepisów UE w obszarze zdrowia roślin i kontroli urzędowych, planu działań obchodów Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin oraz informacji o wynikach kontroli przeprowadzonej przez NIK w PIORiN, zatytułowanej System bezpieczeństwa obrotu środkami ochrony roślin.

 

W trakcie posiedzenia dyskutowano nad przepisami UE w aspekcie przygotowania podmiotów do stosowania nowego prawa oraz proponowanych rozwiązań przez PIORiN w związku z wejściem tych przepisów. Rada podjęła ustalenie,  że od listopada br. na stronie internetowej GIORiN będą zamieszczane najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące stosowania nowych przepisów UE w obszarze zdrowia roślin i kontroli urzędowych.

 

Duże zainteresowanie wzbudził także temat Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin. Członkowie Rady zadeklarowali aktywne wsparcie dla działań  podejmowanych przez PIORiN oraz MRiRW  w związku z planowanymi obchodami MRZR 2020.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.


lista aktualności