25 Stycznia 2016

Eksport świeżych jabłek i gruszek do USA Drukuj

20 stycznia Służba ds. Inspekcji Zdrowia Zwierząt i Roślin (APHIS), będąca częścią Departamentu Rolnictwa USA, opublikowała oficjalnie w Federalnym Rejestrze propozycję przepisów umożliwiających import świeżych jabłek i gruszek z Polski oraz Belgii, Niemiec, Francji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Holandii. (http://www.regulations.gov/#!documentDetail;D=APHIS-2015-0073-0001)

 

Projekt przepisów zawiera, procedurę postępowania w kraju eksportu, w tym wymagania dla sadów produkcyjnych, przechowalni, pakowalni i eksporterów. GIORiN zwraca się z prośbą do zainteresowanych podmiotów, w tym przede wszystkim do stowarzyszeń i zrzeszeń producentów i eksporterów, o zapoznanie się z tymi zapisami oraz o zgłaszanie wszelkich uwag do zaproponowanej procedury, zwłaszcza w kontekście możliwego spełnienia zaproponowanych wymagań.

 

Wszelkie uwagi i komentarze proszę nadsyłać na adres Głównego Inspektoratu, najlepiej w formie elektronicznej na adres , do 29 stycznia 2016 r.

 

Publikacja propozycji nowych regulacji daje szansę na zakończenie procesu negocjacji i otwarcie możliwości dla polskich producentów eksportu świeżych jabłek i gruszek do USA.


lista aktualności