23 Kwietnia 2018

Wojewódzki Inspektor w terenie Drukuj

W dniach 20-21 kwietnia br. pani Anna Kraska Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa  przebywała na terenie powiatu myśliborskiego i gryfińskiego.

Dnia 20 kwietnia br. odwiedziła Oddział w Myśliborzu WIORiN w Koszalinie, najbardziej wysuniętą na południe naszego województwa placówkę Inspektoratu. Wizyta miała na celu bliższe poznanie specyfiki pracy i warunków lokalowych oddziału.

Dnia 21 kwietnia br. Wojewódzki Inspektor wzięła udział w wojewódzkich obchodach 73. Rocznicy Forsowania Odry. Uroczystości rozpoczęły się polową Mszą Św. na Cmentarzu Wojennym Siekierki. Następnie miały miejsce uroczystości państwowe z udziałem m.in. przedstawiciela Prezydenta RP Ministra Pawła Muchy oraz Joachima Brudzińskiego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Obchody uświetniono złożeniem wieńców pod pomnikiem poświęconym żołnierzom poległym w obronie polskich granic.

Pobyt na terenie obu powiatów Wojewódzki Inspektor zakończyła lustracją upraw rzepaku na terenie powiatu gryfińskiego. Z uwagi na wysokie temperatury, jakie odnotowano w ostatnich dniach, zauważono ryzyko gwałtownego pojawu szkodników rzepaku (słodyszek rzepakowy oraz chowacze). Stan ten będzie na bieżąco monitorowany przez Oddział w Gryfinie tak, aby w odpowiednim terminie wykonać stosowne zabiegi środkami ochrony roślin.


lista aktualności